Registreeru osalejaks

Matkamess on matka- ja rännuhuviliste, matkade-retkede ja seikluste korraldajate ning parima matka- ja spordivarustuse müüjate kohtumispaik.

Miks osaleda matkamessil?

Looduses liikumine, matkamine ning kvaliteetaeg pere või sõpradega on järjest olulisem ning õnneks ka järjest populaarsem. Eestimaalased on järjest enam valmis üha rohkem nii ajaliselt kui ka rahaliselt matkamisse ning uutesse elamustesse panustama. 4. korda toimub Matkamess toob iga-aastasel kohale üle 4000 aktiivse vaba aja veetmise huvilise.

Kaupmeestele ja matkakorraldajatele annab Matkamess võimaluse (suve)hooaja eel oma uudistoodangut ja teenuseid tutvustada, aga ka müüa.

Külastajale on Matkamess kohaks, kus ammutada oma tegemisteks-toimetamisteks inspiratsiooni. Teha plaane suveks, aga ka kauemaks. Sooritada ostud, broneerida matkad või reisid, astuda liikmeks, vms.

Osalejad

Osaleja/eksponendina saad luua kontakti oma peamise sihtgrupiga ning tutvustada oma tooteid/teenuseid isikliku ja vahetu kontakti kaudu.

Sihtgrupi kohalolu annab ka hea võimaluse kaupade müügiks, mis on ühtlasi ka ettevõtte parimaks reklaamiks!

Keda ootame Matkamessile osalema?

 • Matkatarvete müüjaid (varustus, tehnika, toidud jms)
 • Seiklustegevuste korraldajaid
 • Reiside ja matkade korraldajaid nii Eestis kui kaugemal
 • Kalastustarvete ja -reiside pakkujaid
 • Matkaklubisid
 • Jahindustarvete ja -reiside pakkujaid
 • Ekstreemspordi ja -elamuste korraldajaid
 • Matka-, spordi- ja vabaaja keskusi
 • Vabaaja digitehnika ja elektroonika müüjaid
 • Autovarustuse müüjaid (pakiraamid, telgid jms)
 • Muid aktiivse vaba aja veetmisega seonduvaid organisatsioone ning ettevõtteid

Registreerimiseks kirjuta anneli@matkaliit.ee 

Külastajad

Messikülastajate tagasiside näitan, et enamus külastajatest on reaalselt aktiivset ajaveetmist nautiv või seda tegevust planeeriv inimene. Külastajaskond on vanuseliselt lai (lastest kogenud matkajateni), kuid mõtteliselt jagunevad messikülastajad kolme peamisse sihtrühma:

 • kogenumad, regulaarsed matkajad-seiklejad, kes tulevad tihtipeale messile juba konkreetsete soovidega
 • aktiivse elustiilga, mõningase varasema matka-, seiklus- ja/või spordikogemusega külastajad, kes otsivad inspiratsiooni, veedavad meeldivalt aega ning on avatud spontaansetele otsustele.
 • pered, kes külastajad messi lastega. Seejuures on neile oluline nii peresõbralike aktiivsete tegevuste leidmine kui ka lastesõbralikud meelelahutus/seiklustegevused kohapeal.

Kõiki kolme sihtrühma huvitavad esmajoones soodsad eri- ja messipakkumised ning uuenduslikud tooted-teenused ning tegevused.

Saabumise Matkamessile oleme teinud talle võimalikult hõlpsaks: asukohaks on nii tallinlastele kui kaugemalt saabuvatele külastajatele teada-tuntud koht: Lauluväljak. Siia on hea ja lihtne kohale pääseda. Nii auto kui ka ühistranspordiga.

Külastajatele on avatud mitu kohvikut ning loome eraldi huvitegevusala ka lastele.

Esinejad/Programm

Messi toimumise aega sisustab läbimõeldud ja rikkalikk programm kahel laval – pealaval (kuus esinejat räägivad erinevatest matkastiilidest, isiklikest kogemustest ja elamustest) ning Maailmarändurite Klubi alal (kus on juttu alternatiivsematest rännuviisidest ning saab kuulda praktilisi nõuandeid.

Messipindade rendihinnad

Rendipinna tüüp Hind Matkaliidu liikmele (m2) Hind tavaosalejale (m2)
Registreerimistasu 100€ 200€
1. korrus 25€ 30€
1. korrus, sissepääsu lähedal 30€ 35€
2. korrus 20€ 25€
3. korrus ehk rõdu vastavalt kokkulepetele
õues 10€ 15€

Hindadele lisandub käibemaks!

Registreerimiseks kirjuta anneli@matkaliit.ee

Matkamessi registreerimis- ja osalemistingimused

Kellaajad

 • Messi ülespanek reedel kl 12-18.
 • Külastajatele oleme avatud laupäeval kl 10–18, maja on avatud hommikul kl 7-st.
 • Messi kokkupanek laupäeval kl 18–21.

Arveldused, messiala ja ettevalmistus

 1. Korraldaja tagab müügikohal elektriga varustatuse tavatarbeks (arvuti, terminali laadimine). Erilahendused tuleb eraldi kooskõlastada! Õues elektriühenduse loomine lisatasu eest.
 2. Messi registreerimis- ja renditasu hinna sees on ainult põrandapind/õueala pind. Messibokside seinu, laudu ega toole hinna sees ei ole. Infot mööbli- ja tehnika rentimiseks leiad Tallinna Lauluväljaku kodulehelt.
 3. Arve messil osalemise kohta saadame pärast registreerimisvormi täitmist. Arve tuleb tasuda kohe 100% ulatuses.
 4. Arve tuleb tasuda tähtaegselt, vastasel juhul kaotab registreering kehtivuse ning korraldajal on õigus kauplejat Matkamessile mitte lasta.
 5. Pindade lõpliku paigutuse määrab korraldaja (hiljemalt 2 nädalat enne toimumisaega), arvestades võimaluste piires osaleja kohaeelistusi. Varasematel registreerijatel on suuremad võimalused messipinna valikul. Korraldaja saadab enne messi algust kõigile osalejatele joonise, näidates sellel osalejale reserveeritud asukoha.
 6. Oma inventar tuleb eelnevalt korraldajatega kooskõlastada.
 7. Osaleja on kohustatud hoidma oma müügikoha ja lähima ümbruse puhta ja korras.
 8. Prügi (sh pappkastid ja muud pakendid jne) mahajätmine on keelatud.
 9. Messiboksi planeerimisel siseruumes palume arvestada kõrguspiiranguga 2,5 m.
 10. Messi eksponentidel on võimalik tasuta parkida Lauluväljaku territooriumil.
 11. Õuepindade tegevused tuleb eelnevalt kooskõlastada.
 12. Siseruumides on keelatud lahtise tule kasutamine, suitsetamine ning muude ohtlike ja lauluväljaku sisereeglitega vastuolus olevate tegevuste läbiviimine.
 13. Pärast registreerumist saadab Matkamessi tiimi esindaja igale kauplejale infopäringu kaupleja andmete kohta (nimi, tutvustus, eripakkumiste info, viited/lingid). Matkamessile registreerunud kauplejad on kohustatud infopäringule vähemalt ühe nädala jooksul vastama (hiljem registreerunud vähemalt nädal enne messi algust).