7. aprill kl 10.00-18.00
Tallinna Lauluväljak

Sissepääs: tasuta!

Eesti keeles
Men��

Programm

EV100 JUUBELIMATKAD: SARJA AVAMINE

LAVAPROGRAMM

Matkamessi pealava

Milles on võlu ja kust tuleb valu. Aus sissevaade lastega matkamise reaalsusesse.

Räägin Fuji mäest Jaapanis, kus käisin augustis 2017. Tegemist on tipuga, mis ulatub maisest maailmast kõrgemale. Miks just see mägi? Mismoodi ekspeditsioon õnnestus ning mis jäi meelde?

Eesti edukaim seiklusspordi võistkond Estonian ACE Salomon on viimastel aastatel osalenud ekspeditsioon-võistlustel kõigil kontinentidel v.a. Antarktika. Mis on seiklussport, mis on viinud eestlased Pantanali märgalale Brasiilias Lõuna-Ameerikas, Svaasimaa kummalistesse koobastesse Aafrikas, Budawangsi mägismaale Austraalias, türkiissinise Kanasi järve ümbruse mägedele Xinijangis, Hiinas ja Tetoni mägedele ja kõrbetähistaeva alla Wyomingis Põhja-Ameerikas.

Üle 30-aastase õpetajakogemusega Toomas Liivamägi veetis selle kooliaasta alguse hoopis MTÜ Mondo vabatahtliku õpetajana Põhja-Ghanas, väikeses Kongo külas, kus panustas maapiirkondade hariduse kvaliteedi tõstmisesse ning sai samal ajal unustamatu kogemuse Kongo küla kogukonnas. MTÜ Mondo arengukoostöö ekspert ja vabatahtlike koordinaator Janika Tamm on kokku üle kolme aasta olnud vabatahtlik ja töötanud nii Keenias, Ugandas kui Somaalimaal ning on ise ette valmistanud üle 40 Eesti erialaspetsialisti, kes on läinud vabatahtlikuks Aafrikasse ja Aasiasse. Janika ja Toomas räägivad sellest, millised võimalused annab vabatahtlik töö maailma avastamiseks.

Järjest populaarsemaks muutub turismielamuse otsimine piirkondades, millest üldjuhul eemale hoitakse. Järjest enam kohtab turiste sõjapiirkondades, looduskatastroofide juures või kuritegelikes getodes. Mis sunnib neid sinna minema ja mida peaks silmas pidama, et romantilisest seikleja ise ohvriks ei satuks.

Mart Reimann on reisinud korduvalt Kesk-Aasias (Afganistan, Tadzikistan, Kõrgõstan), Kaukaasias (Mägi-Karabahhia, Lõuna Osseetia, Abhaasia), Balkanil ja Donbassis tegeledes, kriisipiirkondade majanduse ja turismi arendamisega.

Maailmarändurite Klubi jutunurk

EV100 MATKASARJA AVAMATKAD

11.00 Saja raja retk Kadriorus

Vaatame, kas Tallinna kesklinnas, napi tunni jooksul, on võimalik saada matkaelamust? Algus Matkamessi ukse ees. Osavõtt tasuta. Retkejuht Peeter Pihlak.

11.00 ja 13.00 Fatbike’del rattamatkad Tallinna Lauluväljakul

Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse eestvõttel toimub selleaastasel Matkamessil FATrataste lühimatk algusega kl 11.00 ja kl 13.00. Lühimatka käigus saab proovile panna maastikuratta omadused ja selgitada välja erinevuse tavalisest rattast.

Matk toimub koos retkejuhiga ning on igati jõukohane rattaga liikuvale või eelnevalt matkanud täiskasvanule või al 12 a vanusest noorukile.

14.00 Jaak Juske jalgsimatk Maarjamäele

Matka käigus kuuleb lähemalt, kust kulges omal ajal merepiir, millest tuleneb Maarjamäe nimi, mis asus Maarjamäe lossi kohal varem, keda mälestatakse Maarjamäe memoriaaliga jpm põnevat. Retk Maarjamäele saab messipäeval alguse Lauluväljaku Mereväravast kl 14 ja kestab tund aega.

Pilet 5€, kuni 12-aastased lapsed on tasuta. Tasumine kohapeal sularahas.

Korraldajad jätavad endale õiguse ajakava ning programmi vajadusel muuta.